wtorek, 19 marca 2013

Zrób coś dla Polski - podpisz to!

Coś niekosmetycznego, a nawet ważniejszego, przeczytajcie, zastanówcie się i... PODPISZCIE! 

"Naszym celem jest ułatwienie Polakom składania obywatelskich projektów ustaw. Domagamy się, aby ustawy pod którymi zebrano 100 tysięcy podpisów były rzetelnie rozpatrywane przez polityków. Do dziś 4 580 000 Polaków podpisało się pod obywatelskimi projektami ustaw, które trafiły do sejmowego „kosza” lub sejmowej „zamrażarki”. Pomóż nam zmienić tę sytuację!"

"OBYWATELSKA INICJATYWA USTAWODAWCZA W PRAKTYCE?

Niestety dotychczasowy sposób funkcjonowania mechanizmu OIU okazuje się być nieprzyjazny obywatelom. Dla przeciętnego Polaka skorzystanie z możliwości wniesienia Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej oznacza długą i wyczerpującą walkę. Dodatkowo walka ta rzadko zwieńczona jest sukcesem.
Większości Komitetów OIU nie udaje się spełnić szeregu wymogów formalnych, zaś gro z tych, którym się to udało, nie osiągnęło wyznaczonego celu. Projekty ustaw obywatelskich są odrzucane lub „giną w niewyjaśnionych okolicznościach” w gąszczu innych projektów sejmowych. Nieliczne, które „przetrwały sejmowe zawieruchy” często uchwalane były w kształcenie znacząco odbiegającym od  pierwotnego zamysłu komitetu, składającego projekt.
Do października 2011 roku utworzono aż 105 Komitetów Inicjatywy Ustawodawczej. Pod tymi, które trafiły do parlamentarnego kosza podpisało się aż 4 580 000 Polaków! To tylu ilu mieszkańców liczy Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań i Bytom razem wzięte! Jest to zawrotna liczba porównywalna z liczbą ludności niektórych państw na świecie!
Tylko milion więcej Polaków głosowało na Platformę Obywatelską w wyborach parlamentarnych w 2011 roku. Taka ilość podpisów obywatelskich daje możliwość decydowania o losach całego kraju!"


  To w Twoim interesie, dbaj o siebie!


Nie zwlekaj, PODPISZ TO!!
DO BOJU POLSKO!

2 komentarze:

  1. Podpisane :) Słuszna inicjatywa :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję! Jestem przerażona tylko tym, że jest tak mały odzew... Ale trudno, nie wszystkich interesuje co się dzieje z ich krajem. Jeszcze raz dziękuję za podpis!:)

      Usuń

Dziękuję za każdy komentarz:) Miło mi, że jesteście tu ze mną:*